CookEatShare is also available in English
Cerrar

Print recipe cost

Ingredients Per Recipe Qty Common Price Price per Recipe
1 1/3 c. Raspberries, (about 6 ounces) 1 1/3 cup
$2.99 per 5 5/8 ounces
$3.09
3/4 c. Firmly packed light brown sugar 3/4 cup
$2.79 per 2 pounds
$0.51
1/4 c. Very warm water 1/4 cup
n/a
 
2 Tbsp. Unsalted butter, cut into bits 2 tbsp
$3.99 per 16 ounces
$0.25
1/4 tsp Vanilla 1/4 tsp
$8.00 per 8 fluid ounces
$0.04
1 lb Rhubarb, trimmed and cut into 1/2-inch pcs (about 4 c.) Vanilla ice cream or possibly whipped cream as an accompaniment 1 lb
$4.99 per pound
$4.99
Total Recipe $8.88
Email Recipe Cost
or Cerrar