Print recipe cost

Ingredients Per Serving Qty Common Price Price per Serving
1 lg. pkg. lime Jello 1/6 pkg
$1.99 per 6 ounces
$0.04
1 (8 ounce.) pkg. cream cheese 1 1/3 oz
$3.15 per 8 ounces
$0.53
1 tbsp. Miracle Whip 1/2 teaspoon
n/a
 
1 sm. can crushed pineapple 1/6 can
$2.59 per 20 ounces
$0.36
1 c. minced nuts 2 tablespoons
$12.79 per 36 ounces
$0.29
Total per Serving $1.21
Total Recipe $7.29
Email Recipe Cost
or Cerrar