Print recipe cost
Raspberry Buns - Recipe Cost

Cost information for the following is not included. Normally this is because the quantity or ingredient is unknown
224 gm selfraising flour
Ingredients Per Serving Qty Common Price Price per Serving
1 pch salt 0.08 pinch
$2.91 per 16 ounces
$0.00
84 gm granulated sugar 7 g
$1.44 per pound
$0.02
84 gm margarine 7 g
$5.89 per 45 ounces
$0.03
1 x egg 0.08 egg
$2.53 per 12 items
$0.02
23 Tbsp. lowfat milk 1 tablespoon
$3.99 per gallon
$0.03
6 tsp raspberry jam 1/2 teaspoon
$4.39 per 23 ounces
$0.02
Total per Serving $0.12
Total Recipe $1.50
Email Recipe Cost
or Cerrar