Print recipe cost

Ingredients Per Serving Qty Common Price Price per Serving
1/2 c. Butter or possibly margarine 1 tablespoon
$3.99 per 16 ounces
$0.17
4 ounce Cream cheese 2/3 oz
$3.15 per 8 ounces
$0.26
2 c. All-purpose flour 1/3 cup
$2.99 per 5 pounds
$0.05
2 1/2 c. Sliced apples 1/3 cup
$1.46 per pound
$0.17
1 c. Sugar 2 tablespoons
$1.44 per pound
$0.11
1/3 c. Orange juice 2 2/3 teaspoons
$4.79 per 59 fluid ounces
$0.04
2 Tbsp. Honey 1 teaspoon
$4.69 per 12 ounces
$0.10
1/2 tsp Cinnamon 0.08 teaspoon
$2.99 per 4 ounces
$0.01
1 Tbsp. All-purpose flour 1/2 teaspoon
$2.99 per 5 pounds
$0.00
1/2 c. Butter or possibly margarine 1 tablespoon
$3.99 per 16 ounces
$0.17
Total per Serving $1.06
Total Recipe $6.38
Email Recipe Cost
or Cerrar